Iława Soundlake Festival #3

Ogólnopolska publiczność na iławskim festiwalu!

Iława Soundlake Festival 2022 to:
- koncerty docenianych artystów polskiej estrady: Ralpha Kaminskiego, Kaśki Sochackiej i Darii Zawiałow - zdobywców łącznie 7 Fryderyków,
- mała scena w parku za kinem z warsztatami muzycznymi i koncertem FERENZ.T,
- miasteczko festiwalowe,
- familijna strefa animacji,
- strefa gastronomiczna,
- strefa chillout,
- after party z COCOLINO. 

Imprezę prowadził niezawodny Mariusz "KORPOL" Korpoliński!

Amfiteatr im. Louisa Armstronga w Iławie wypełniony wspaniałą publicznością. Pobiliśmy rekord frekwencyjny. Dziękujemy, że z nami byliście.

Podziękowania należą się także:
- Sponsorom: Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu „IPB”, Damianowi Majewskiemu „Restauracja uCZAPY”,
- Partnerom Medialnym: TYP Kultura, TVP3 Olsztyn, Radio ESKA, Radio UWMFM, Ostróda News, Gazeta Iławska,
- Partnerom ze strefy animacji dla dzieci: Markowi Pawłowskiemu (BEREK) i ekipie,  Agnieszce i Robertowi Jankowskim - właścicielom Szkoły Językowej (COOL SCHOOL), Małgorzacie Szynal-Trzaskawce i Katarzynie Przybysławskiej ze Stowarzyszenia SART, Fundacji Rzemiosła Artystycznego przy SART, grupie z ZHP hufiec Iława, Ochotniczej Straży Pożarnej
- zawsze życzliwemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Iławie, SP 3 Iława,
- Samorządowi Miasta Iławy a szczególnie Burmistrzowi Iławy Dawidowi Kopaczewskiemu i Jakubowi Kasce,
- Tomaszowi Pochoryłce,
- Fabryce Inicjatyw Obywatelskich,
- wszystkim kontrahentom za profesjonalną współpracę na najwyższym poziomie.

Soundlake Festival - wydarzenie, na które się czeka, które zaprasza turystów do odwiedzin; jest już ważnym działaniem artystycznym tego gatunku w województwie warmińsko – mazurskim i w Polsce! Ten rok pokazuje, że IŁAWA SOUNDLAKE FESTIVAL stał się marką rozpoznawalną nie tylko w regionie, ale w całym kraju. 

Trochę o historii wydarzenia. 
Po raz pierwszy zorganizowany został w Iławie w 2019 roku i już wówczas zyskał ogromną popularność. Do Amfiteatru im. Louisa Armstronga przybyła publiczność nie tylko z Iławy, ale też z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Warszawy. Dowodem na powodzenie wydarzenia są wówczas sprzedane bilety w liczbie sięgającej 1700. Warto szczególnie zaznaczyć, że inicjatywa powstania festiwalu pochodzi od społecznych aktywistów, od grupy inicjatywnej, w której znajdował się Dawid Kopaczewski - obecny Burmistrz Miasta Iławy. Inicjatorzy przyszli z pomysłem do Iławs kiego Centrum Kultury.  Przy pierwszej edycji wszyscy aktywnie wspierali radami i pomysłami nawet pracą  w terenie podczas samego festiwalu jako wolontariusze.
Podczas pierwszej edycji zagrali: 
- Fisz Emade Tworzywo, PARA, Mikromusic, oraz The Dumplings - mistrzowie w swych gatunkach, gwarantujący najwyższy poziom wykonania. 
Już przy pierwszej edycji powstała społeczność współpracujących lokalnych partnerów. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym  wiele instytucji, firm i osób indywidualnych. Za co serdecznie podziękujemy!!!
Znakomite recenzje mediów oraz bardzo przychylne komentarze uczestników zrodziły pomysł kontynuacji festiwalu. W 2020 roku z uwagi na obostrzenia wynikające z epidemii odstąpiliśmy od organizacji wydarzenia. Druga edycja odbyła się dopiero w 2021 roku na zasadach wynikających z obostrzeń epidemicznych. Mimo mniejszego rozmachu udało nam się stworzyć niezwykłą atmosferę i powtórzyć klimat z pierwszej edycji. Na muzycznej scenie pojawili się znani polscy muzycy :

- Pawbeats Orchestra w składzie: Sebastian Kret – gitara, Grzegorz Posłuszny – gitara basowa, Marek Górski – syntezatory, Natalia Szkudlarek – flet, Łukasz Sylwestrzak – skrzypce solo, Michał Maliński – perkusja oraz Marcin Pawłowski
Pawbeats – fortepian, gitara, ukulele, hang drum oraz dwunastoosobowa orkiestra smyczkowa. Wokaliści, którzy pojawili się na scenie to: Natalia Grosiak, Bisz, Marika, Klaudia Szafrańska, VNM, Zeus. Była to prawdziwa fuzja elektroniki z instrumentalistyką. 
- Błażej Król - jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. W 2020 roku podczas Męskiego Grania wspólnie z Darią Zawiałow i Igo objął kierownictwo nad tym projektem. Wówczas utwór ŚWIT był hymnem Męskiego Grania Orkiestra 2020.
- Karaś i Rogucki - Duet pojawił się na polskim rynku muzycznym po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Ich twórczość zainspirowana została muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.
Gospodarzem Strefy Relaksu był pochodzący z Iławy dziennikarz radiowy - Michał Grabkowski – Grabek, a wydarzenie poprowadzili:
- Aleksandra Grysz - zwyciężczyni Miss Warmii i Mazur 2017
oraz Miss Earth Poland 2018, która promuje działania proekologiczne i zachęca do dbania o środowisko naturalne. Obecnie pracuje jako prezenterka TVP;
- Damian "Czapa" Majewski - człowiek, któremu uśmiech nie schodzi z twarzy. Znany z zarażania pozytywną energią. Na co dzień prowadzi restaurację nad samym Jeziorakiem, w wolnych chwilach tworzy muzykę.

Zapraszamy do galerii zdjęć. 
Zdjęcia wykonał: Karol Kryger z Ulotne Chwile