ICK w gronie szczęśliwców

Miło nam poinformować, że Iławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie szczęśliwców zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu

„Zaproś nas do siebie!” – program Narodowego Centrum Kultury – edycja rok 2023

23 lutego 2023 r. Iławskie Centrum Kultury zawnioskowało o udział w programie "Zaproś nas do siebie!" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
14 marca 2023 zostały ogłoszone wyniki. Zakwalifikowało się 14 instytucji kultury z całej Polski. W gronie zwycięzców jest Iławskie Centrum Kultury.

„Zaproś nas do siebie!” to całoroczny projekt szkoleniowy adresowany do zespołów domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski. Zakłada uczenie się poprzez poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, budowanie relacji pomiędzy uczestnikami.

Zespół Iławskiego Centrum kultury w ciągu tego roku weźmie udział w serii szkoleń i wizyt studyjnych organizowanych w różnych regionach kraju, podczas których odbywać się będą m.in. prace warsztatowe oraz konsultacje z ekspertami  różnych dziedzin kultury i sztuki. Dzięki programowi instytucje wzmocnią kompetencje swojej kadry pracowniczej, ale również będą mogły czerpać inspiracje do pracy nad dalszą ofertą programową oraz dzielić się swoim własnym doświadczeniem.

Uczestnicy projektu, otrzymają od Narodowego Centrum Kultury wsparcie w zakresie:
•    wzmocnienia kompetencji pracowników instytucji kultury w obszarze komunikacji i pracy w zespole,
•    wzmocnienie kompetencji dyrektorów i dyrektorek instytucji w zakresie zarządzania,
•    rozwoju oferty programowej instytucji na kolejny rok, opartej na tożsamości lokalnej i współpracy z mieszkańcami.