Rock nad Jeziorakiem 2023

Wakacje w Iławie zakończyły się mocnym brzmieniem podczas "Rock nad Jeziorakiem".

Amfiteatr miejski zapełnił się wspaniałą publicznością.

Jako pierwsi na scenie wystąpili:

- Rottin' Green

To suskie trio założone w 2016 roku. Tworzą je:
- Jakub Miąskowski (bas, wokal),
- Cezary Sacharczuk (gitara),
- Paweł Włodarski ( bębny).
Rottin Green prezentuje rockowe granie skąpane w klimacie lat 90 - tych.

Następnie zagrał zespół:

- Łydka Grubasa

To polski zespół muzyczny założony w 2002 roku w Olsztynie. Pierwotnie grupa miał być swoistym „żartem koncertowym” towarzyszącym powstałemu wcześniej zespołowi thrashmetalowemu. Postanowili jednak grać dalej. Ich twórczość jest mieszaniną rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku. Zespół wyróżnia się osobliwymi (często wulgarnymi), humorystycznymi i satyrycznymi tekstami.

Na zakończenie wystąpił:

- Nocny Kochanek

To polski zespół heavymetalowy założony w Warszawie w 2012 roku. Muzykę grupy określa się mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden i Judas Priest. Przez krytyków muzycznych ich twórczość określana jest również jako podobna do utworów takich zespołów jak Avenged, Sevenfold, AC/DC, Scorpions, Helloween, Dio, Edguy, Primal Fear, czy DragonForce. Grupę tworzą muzycy Night Mistress. Nazwę członkowie zawdzięczają Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi serialu animowanego „Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć utwory Night Mistress. W jednym z odcinków formacja wystąpiła pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress. To wydarzenie uznawane jest za datę początku działalności kwintetu.

"Rock nad Jeziorakiem" poprowadził: Mariusz Korpoliński.

O gastronomię zadbał: Robert Kaczkan z ekipą z Kaczogrodu.

Partner wydarzenia: Pizzeria Kwadratowa Krystiana Tkaczyka.

Gospodarze: Miasto Iława oraz Iławskie Centrum Kultury.

Nad bezpieczeństwem medycznym czuwali ratownicy z firmy MED- SAR, a nad ogólnym bezpieczeństwem pieczę sprawowali pracownicy ochrony z firmy FOKUS.