Piknik historyczny oraz premiera gry plenerowej

Dnia 12 września 2021 r. (niedziela) od godz. 10:00 zapraszamy na premierę gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji geocaching stworzonej przez iławską młodzież. Fabuła gry została oparta na wątkach z dziejów Iławy. Dla pierwszego znalazcy skrytki super niespodzianka!

Pod artykułem znajdziecie instrukcje do zabawy.

Od godz. 12:00 zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie się na parkingu Iławskiego Centrum Kultury oraz w Parku przy Ślimaku (ul. Niepodległości 13A, Iława). Od godz. 12:00 do 16:00 animacje dla dzieci poprowadzi Bractwo Rycerskie Konwentu Świętego Piotra z Olsztynka (Park przy Ślimaku) w „Spotkaniu ze średniowieczem”.

Od godz. 16:00 zaś usłyszymy na scenie zespół Scala Sancta, który wykona pieśni muzyki dawnej. W repertuarze znajdą się m.in. wykonania znane naszym przodkom w regionie.

W programie przewidziano również inne atrakcje: przez cały dzień festynowy będzie możliwość zapoznania się z ciekawymi faktami na temat historii Iławy na stoiskach przygotowanych przez lokalnych historyków, podziwiać rękodzieło artystów, skosztować swojskiego jadła itp.

 

WSTĘP WOLNY

 

Organizator: Iławskie Centrum Kultury, www.ick.miastoilawa.pl

Zadanie realizowane w ramach projektu: „Iława znana i nieznana – 75 lat polskiej Iławy”

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra"

WSTĘP WOLNY