Podróż Dookoła Teatru w wykonaniu uczestników CEK przy ICK

Scena Kinoteatru "Pasja" gościła we wtorkowe popołudnie aktorów grup teatralnych Centrum Edukacji Kulturalnej w Iławskim Centrum Kultury. 

Widzowie mogli obejrzeć prezentacje artystyczne:

"Krzywa Bajka" w wykonaniu najmłodszej grupy na podstawie scenariusza Grzegorza Śmiałka. Opowiada perypetie królestwa, w którym wszystko było krzywe. Na pomoc przychodzi mag. Czy uda mu się odczarować królestwo? A może ktoś za tym stoi? Przekonajmy się!

"Świat i już" zaprezentowany przez grupę młodzieżową. Scenariusz Philippe Dorin, reż. Anna Gęstwicka. To opowieść o niezwykłej sile wyobraźni, na którą składają się metaforyczne historie o największym kraju na świecie. Tworzą ją aktorzy, którzy na oczach wyczarowują różne światy. Poprzez zabawę powstaje historia o małej dziewczynce, która zgubiła uśmiech. Zanurzmy się wspólnie w tej opowieści i sprawmy, by dziewczynka stała się szczęśliwa.

"Idiotki" w wykonaniu Grupy "Teatralny Zakamarek"! Scenariusz: na podstawie tekstu „Rozmowa z własną nogą" Anny Świerczyńskiej, reż.: Dariusz Wychudzki

Obsada: Aleksandra Ankowska Beata Giszczak Marcin Zając Magdalena Czupryńska

"Idiotki" to sztuka w konwencji teatru absurdu. Z jednej strony to, co zobaczymy jest wręcz idiotyczne, z drugiej jednak ponadczasowe. Augusta i Kleopatra to dwie bliskie sobie pensjonariuszki zakładu dla idiotów w obliczu końca świata, w którym kiedyś mieszkali mądrzy ludzie... Mądrzy ludzie to mit. Świat to mit. Tylko koniec świata i to, że wszyscy jesteśmy idiotami jest realne. Tu nawet śmierć to absurd! Samotność, poszukiwanie sensu, nieustanne stawianie pytań i niekończący się brak odpowiedzi... Idiotki same nie wiedzą co jest rzeczywistością, a co ułudą... W spektaklu tym, bowiem, nic nie jest oczywiste... Spektakl dla widzów od 10 roku życia.

 

Wydarzenie poprowadziła: Lidia Miłosz - Dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury.

Koordynatorką CEK w Iławskim Centrum Kultury jest Agata Tecław-Buchalska, która przygotowała dzisiejsze wydarzenie.

Wszystkim aktorom gratulujemy wspaniałego występu i pasji, która inspiruje. Instruktorom: Annie Gęstwickiej i Dariuszowi Wychudzkiemu dziękujemy za serce oddane w przygotowanie spektakli oraz przekazanie niezwykłych emocji, które unosiły się w sali kinoteatru w trakcie całego wydarzenia.