Dni Iławy. Koncerty gwiazd

Świętowaliśmy Dni Iławy. 

Na scenie wystąpił Oskar Cyms.
To artysta młodego pokolenia, obdarzony wyjątkowo charyzmatycznym głosem, który w ostatnim czasie osiąga duże sukcesy na rynku muzycznym. Jego utwory szturmem podbijają playlisty największych stacji radiowych. Oskar Cyms ma 24 lata. Urodził się w kujawsko - pomorskiem. Do szkoły chodził w Grudziądzu. Z zawodu jest informatykiem. Młodzież zna go z platformy Tik Tok. Jego piosenka "My Girl" znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "365 dni: ten dzień". Za singiel "Daj mi znać" w maju 2024 roku otrzymał złotą płytę. Oskar Cyms zwyciężył w finale 18. edycji programu telewizyjnego "Twoja twarz brzmi znajomo". Śpiewał podczas Top of the top Sopot Festiwal 2023, a w plebiscycie na przebój lata 2023 Radia Zet i Polsatu 2023 wygrał. 
Także w ubiegłym roku wydał album "Nigdy wcześniej".

Dzięki swojej autentyczności i wyjątkowemu talentowi, Oskar Cyms staje się jednym z najbardziej obiecujących artystów na polskiej scenie muzycznej. 

Po pierwszym koncercie została rozstrzygnięta loteria podatkowa.  
To trzecia edycja loterii podatkowej "Rozlicz PIT w Iławie i wygraj", której łączna pula nagród wyniosła aż 12,5 tys. złotych!
Zwycięzców nagradzał Dawid Kopaczewski, Burmistrz Miasta Iławy w towarzystwie Lidii Miłosz, Dyrektorki Iławskiego Centrum Kultury.
NAGRODA GŁÓWNA w wysokości 7000 zł trafiła do MICHAŁA MICHALAKA
3 NAGRODY I STOPNIA 1000 ZŁ otrzymali: KAMILA PATORSKA, KAROLINA KOWALSKA- MAZUR, JOANNA WARDOWSKA
5 NAGRÓD II STOPNIA 500 zł otrzymali: PAWEŁ KURCHAN, KAROLINA KASAK, KATARZYNA NAPIERSKA, ILONA PATURALSKA, ZBIGNIEW BENCA.
Gratulujemy!!!!

Kolejną gwiazdą Dni Iławy jest KOMBI
KOMBI Łosowski - zespół wielkich przebojów, w rytm których bawią się kolejne pokolenia publiczności. Specjaliści od SŁODKIEGO MIŁEGO ŻYCIA oraz najbardziej znanego w polskiej muzyce intra, skomponowanego i niezmiennie granego przez Sławomira Łosowskiego, lidera i założyciela KOMBI, czyli Łysego w spodniach w biało-czarne paski przy klawiszach. W tym roku mija 40 lat od wydania kultowego albumu "Nowy rozdział" i singla z piosenką "Słodkiego miłego życia". To największy przebój KOMBI i jeden z największych polskich hitów wszech czasów. Współczesne wykonania koncertowe tej piosenki przez KOMBI Sławomira Łosowskiego mają w internecie wielomilionową widownię. Wykonanie z koncertu w Grudziądzu ma 10 milionów wejść. Z okazji 40-lecia kompozytor wzbogacił piosenkę o swoje nowe brzmienia i zespół wykonuje ją obecnie w jubileuszowej energetycznej wersji z piękną oprawą laserową. W ubiegłym roku zespół zagrał koncerty promujące płytę „Minerał życia” i wystąpił w wielu telewizyjnych programach muzycznych i koncertach. W 2024 roku będzie pracować nad materiałem na kolejną płytę i cieszyć publiczność na koncertach swoimi wielkimi hitami.

Ostatnią gwiazdą wieczoru jest Lady Pank.

Legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 r. przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która od 40 lat króluje na polskiej scenie. 

Przeboje: "MNIEJ NIŻ ZERO", "KRYZYSOWA NARZECZONA", "TAŃCZ GŁUPIA, TAŃCZ", "MAŁA LADY PUNK", "ZAMKI NA PIASKU", "ZAWSZE TAM, GDZIE TY", "SZTUKA LATANIA", "FABRYKA MAŁP", "WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY", "VADEMECUM SKAUTA", "ZOSTAWCIE TITANICA", "MARCHEWKOWE POLE", "TACY SAMI", "NA CO KOMU DZIŚ", "7-ME NIEBO NIENAWIŚCI", "MŁODE ORŁY", "STRACH SIĘ BAĆ" CZY "STACJA WARSZAWA" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt.

Wydarzenie poprowadził: Mariusz "KORPOL" Korpoliński.

Strefę gastronomiczną przygotował Radosław Spaczyński z ekipą, a o piwo zadbał Browar Nowomiejski.

Nad bezpieczeństwem medycznym uczestników czuwali ratownicy medyczni z firmy MEDSAR, nad ogólnym bezpieczeństwem pieczę sprawowali pracownicy ochrony z firmy FOKUS. 

Świetną zabawę uwiecznia ekipa Forest Grandfather Studio na czele z Przemkiem i Mateuszem Kowalskimi. 

W tym dniu kursują dodatkowe, darmowe autobusay miejskie. Ruszają o godzinie 22:15 i o godzinie 23:30 z przystanku przy ulicy Biskupskiej. 

W organizacji wydarzenia wspierają:
- Komenda Powiatowa Policji w Iławie,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Iławie.

Organizatorzy: 
Miasto Iława oraz Iławskie Centrum Kultury

Partnerzy:
Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji

Patroni Medialni:
Meloradio 
Infoiława
Gazeta Iławska