Lider kompetencji cyfrowych - szkolenie dla nauczycieli

‘Zostań liderką/liderem kompetencji cyfrowych w Twojej społeczności szkolnej’

 

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli dotyczące tworzenia gier terenowych oraz kompetencji cyfrowych/nowych technologii w procesie nauczania.

 

Szkolenia mają na celu wzmocnienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych w oparciu o dostępne narzędzia cyfrowe, aplikacje oraz pomoce dydaktyczne online.

 

#1 Geocaching, czyli poszukaj skarbów za pomocą telefonu

W dobie dostępu do smartfonów lub tabletów w ciekawy sposób możemy zaproponować naszym uczniom aktywne poszukiwanie skarbów. Nic bardziej nie działa na wyobraźnię niż możliwość odbycia prawdziwej przygody i twórcze wyzwanie.

Geocaching jest wspaniałą przygodą, rozwijającą umiejętności społeczne, prowadzi do rozumienia wielu procesów, wspiera aktywnie nauczanie na każdym poziomie edukacyjnym,  rozwija umiejętności planowania, orientacji w przestrzeni, logicznego myślenia, ma wiele wspólnego z takimi dziedzinami jak matematyka/historia/fizyka czy  bardzo pożądanymi w dzisiejszych czasach elementami programowania/planowania przestrzennego/design thinking .  Dzieci chętnie włączają się w aktywność poszukiwania ‘skarbów’, wykazują się  zaangażowaniem, tworzą oryginalne pomysły na zagadki, rozwijają pracę w grupie.

Co ważne, nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi, wystarczy telefon z sygnałem GPS i... trochę kreatywności ;)

 

#2 Aplikacje, które pokochają Twoi uczniowie

Oprócz teorii gier terenowych oraz tworzenia aplikacji do ich realizacji będziemy rozmawiali również i testowali aplikacje do kodowania/ projektowania graficznego/ rzeczywistości  rozszerzonej/ tworzenia pomocy dydaktycznych online.  Realizacja warsztatów pozwoli na poszerzenie kompetencji własnych oraz umożliwii zaproponowanie nowych, ciekawych aktywności, znacznie wykraczających poza jeden wybrany obszar  dydaktyczny.

 

#3 Twój rozwój

Dzięki szkoleniu masz możliwość przetestowania zaproponowanych aplikacji i narzędzi, nabywając przy tym ważnych kompetencji przyszłości. Połączenie posiadanych przez edukatorki i edukatorów umiejętności z proponowanym przez nas zakresem wiedzy pozwoli im wzbogacić swój warsztat pracy oraz da im nowe  narzędzia wspomagające e-aktywizację w obrębie Państwa placówki oraz poza nią.

Podczas szkolenia poznasz zagadnienia takie jak:

-Geocaching w praktyce, poszukiwanie skarbów, tworzenie własnej aplikacji (Genial.ly). Szkolenie w głównej mierze będzie poświęcone kompleksowej analizie zastosowania metody tworzenia gry terenowej przy wsparciu aplikacji mobilnych.  Poznamy szereg możlwości do tego aby przygotować ciekawe materiały do zastosowania w klasie lub podczas nauczania zdalnego.

Poza tym:

-Aplikacje uczące kodowania i programowania, jak tworzyć własne zasoby edukacyjne przy wsparciu podstaw algorytmiki.

-Aplikacje do projektowania graficznego

-Aplikacje do projektowania 3D oraz AR (rzeczywistość rozszerzona)

-Aplikacje i strony do tworzenia quizów, komiksów i gier.

 

ZAPRASZAMY!

Zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego: https://forms.gle/ECGTBg78EbY15Gcb8

lub wyślij załączony do artykułu formularz na adres e-mail: rwroblewska@ickilawa.pl.

Szczegóły: 89 649 16 16, Renata Rajewska-Wróblewska