Młodzież stworzyła grę plenerową o Iławie

Na terenie Iławy są skrytki z zagadkami i drobnymi upominkami. Zachęcamy do aktywnego spaceru połączonego z odkrywaniem dziejów miasta. To ciekawe wyzwanie dla wszystkich mieszkańców, a także turystów. Warto zabrać ze sobą smartfon z dostępem do Internetu, gdyż w poszukiwaniach pomocna jest aplikacja Geocaching. Pierwsza skrytka zlokalizowana została na Gajerku. W aplikacji można ją odnaleźć pod nazwą (CFG:503).

Na obszarze Iławy są schowane cztery pojemniki, które zawierają kody QR. Po ich sczytaniu smartfonem ujawni się zagadka w aplikacji Genial.ly. Po jej rozwiązaniu gracz otrzyma współrzędne do następnej skrytki. Warto być czujnym i nie dać się zwieść pozorom. Poszukiwaną skrzynką może okazać się porzucona butelka czy zwykłe pudełko. Rozwikłanie czterech łamigłówek doprowadzi do piątej, finałowej skrytki z drobnymi upominkami. Na finiszu warto wpisać się do dziennika i podzielić gadżetami, np. długopisem, magnesem. Cała zabawa zajmuje około dwóch godzin.

Instrukcja gry plenerowej jest do pobrania ze strony internetowej Iławskiego Centrum Kultury. Link do wskazówek (plik: CHCĘ ZAGRAĆ): TUTAJ

Zagrać można w dowolnym dla siebie czasie.

Ta interesująca gra miejska jest efektem projektu zrealizowanego przez Iławskie Centrum Kultury z udziałem lokalnych historyków i regionalistów pt.  ”Iława znana i nieznana – 75 lat polskiej Iławy”. Dzięki niemu zostały zorganizowane:

  • warsztaty tworzenia gry plenerowej,
  • historyczna wycieczka,
  • piknik historyczny,
  • szkolenie dla nauczycieli: „Lider kompetencji cyfrowych”.

POBIERZ PLIKI:
1. Poniżej jest do pobrania broszura poszkoleniowa zawierająca materiały edukacyjne dla nauczycieli "Od pomysłu do przygody" autorstwa Karola Zielińskiego.
2. Poniżej można pobrać także broszurę powarsztatową o powstaniu historycznej gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji Geocaching "Iława znana i nieznana" autorstwa Sylwii Lewandowskiej.

Przypomnijmy. W wakacje, młodzież pod okiem instruktora Karola Zielińskiego, stworzyła plenerową grę z wykorzystaniem aplikacji Geocaching. Jej celem jest propagowanie historii Iławy w przyjazny, a zarazem niekonwencjonalny sposób. Opracowanie scenariusza konsultowała historyczka Sylwia Lewandowska, która także przygotowała wycieczkę po Iławie.

Zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszem warsztatów z wykorzystaniem aplikacji Geocaching (plik jest do pobrania poniżej).

Projekt: „Iława znana i nieznana – 75 lat polskiej Iławy” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra" 2021.

Podczas koncertu „Dla Niepodległej”, który odbył się w Kinoteatrze „Pasja”, uczestnicy warsztatów zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie i odebrali nagrody z rąk Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego.

Relacja z wydarzenia dostępna TUTAJ