Piękny wernisaż

Radość, łzy wzruszenia, zaduma, piękne wspomnienia towarzyszyły wernisażowi, który otworzył wystawę twórczości Krzysztofa Nowickiego, lokalnego twórcy i wieloletniego pracownika Iławskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie było okazją do podziękowania za dotychczasową pracę, bo Pan Krzysztof przeszedł na emeryturę.

Na spotkaniu można było podziwiać prace twórcy. Jego dzieła są w posiadaniu osób mieszkających w Polsce i za granicą.

Swoją obecnością zaszczycili Wiceburmistrzyni Miasta Iławy Dorota Kamińska, przedstawiciele stowarzyszeń, Rady Kultury. Liczną grupę stanowili pracownicy na czele z Dyrektorką ICK, Lidią Miłosz, którzy przygotowali niespodzianki, dziękując za współpracę i serdeczne koleżeństwo. W spotkaniu wzięła udział także rodzina. Pani Irena Nowicka, mama pana Krzysztofa, opowiedziała o twórczości syna.

Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie: Wiktorii Bytner, Amelii Ziomek, Barbary Pogodowskiej, Alicji Wiśniewskiej, Jakuba Kowalkowskiego. Młodzi muzycy ćwiczą pod kierunkiem nauczycielki PSM Doroty Grzybek.

Wystawa artysty Krzysztofa Nowickiego dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-17:00 w sali konferencyjnej Iławskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy obejrzenia do galerii zdjęć.