6 metrów Mandali Pokoju

Mandala Pokoju o średnicy 6 metrów została zaprezentowana przed wieżą ciśnień podczas wernisażu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.
 
Wydarzenie poprzedził cykl artystycznych warsztatów tkactwa, szycia, dziergania o charakterze ekologiczno-recyklingowym. Zajęcia poprowadziła artystka Agata Topolewska. Mieszkańcy zarówno młodsi, jak i starsi chętnie dołączali do zajęć, aby dołożyć swoją cegiełkę i wyrazić sprzeciw panującej na Ukrainie wojnie oraz niszczycielskim działaniom wobec ziemi.

Warsztaty rozpoczęły się 22 marca 2022 roku w Światowy Dzień Wody, a zakończyły wernisażem 22 kwietnia 2022 r. Efekty prac uczestników zostały połączone w Mandalę Pokoju o średnicy 6 metrów.

- Mandala jest symbolem naszego sprzeciwu wobec degradacji naturalnego środowiska, nadmiernej eksploatacji gleb, rabunkowej polityki zasobów naturalnych, m.in. wycinaniu drzew. W obliczu niespokojnych wydarzeń na Ukrainie jest także protestem przeciwko wojnie - informuje Agata Topolewska.

Podczas wernisażu, w wieży ciśnień zostały wyeksponowane zdjęcia z warsztatów, na których każdy mógł się odnaleźć. Spotkanie uświetnił występ pianisty z Gdańska Mirosława Dudy i zaprzyjaźnionych muzyków.

Zapraszamy do galerii zdjęć z niezwykłego wydarzenia, które odbyło się podczas Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.