Niezwykły Koncert Wiosenny

"Cudowny koncert", "przepięknie", "wspaniale, prosimy o więcej" - to wypowiedzi widzów "Niezwykłego Koncertu Wiosennego" w wykonaniu Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, który odbył się 15 maja 2022 r. w hali widowiskowo-sportowej w Iławie.

Wzięli w nim udział przedstawiciele parlamentu, samorządu województwa, powiatu, miasta i gminy Iławy oraz mieszkańcy.

Na spotkaniu dyrygentce Honoracie Cybuli wręczono Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest to polskie odznaczenie samorządowe ustanowione 31 sierpnia 2005 jako jednostopniowa odznaka stanowiąca wyróżnienie za szczególne zasługi położone dla rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur.

Odznaczenie wręczył Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Laudację przedstawiła Lidia Miłosz, Dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury.
Gratulacje w imieniu iławian, gości koncertu i samorządu Miasta Iławy złożył Dawid Kopaczewski, Burmistrz Iławy.
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pogratulował Burmistrzowi Iławy kulturalnej aktywności miasta, a Lidii Miłosz podziękował i wręczył bukiet kwiatów.

Nas scenie wystąpili:
- Marcela Wierzbicka-Opalińska - sopran,
- Justyna Gęsicka - mezzosopran,
- Krzysztof Zimny - tenor,
- Dominik Opaliński - bas/baryton,
- Emilia Czekała - prowadzenie,
- tancerze z Grupy DanceRouge.

Mogliśmy usłyszeć piękne utwory, tj. "Brunetki blondynki", "Kiedy skrzypki grają", "W pewien piękny wieczór", "Przetańczyć całą noc".

Gospodarzem wydarzenia był Burmistrz Miasta Iławy.
Organizatorem: Iławskie Centrum Kultury.
Patronem medialnym" "Gazeta Iławska"