Rap zawładnął sceną amfiteatru

Rap zawładnął iławskim amfiteatrem, gdzie odbył się koncert w ramach Broken Ball. Każdy występ gromadził coraz większą widownię.

Na scenie wystąpili:

- LAS (Kacper Lasikowski) młody raper, który łączy swój styl z nową oraz starą szkołą Hip-Hop'u. Pracuje obecnie nad debiutanckim albumem.

- Obywatel MC, który ma na swoim koncie cztery oficjalne wydawnictwa. W przeszłości zdobył puchar polski w cross country na motocyklu w klasie E1 oraz podium mistrzostw polski.

- SARIUS, który od 2013 r. konsekwentnie buduje swoją pozycję na muzycznej scenie. Przełomowym okazał się piąty w jego dorobku album „ANTIHYPE” z 2017 roku. Krążek w recenzjach oraz opiniach słuchaczy zyskał bardzo dobre oceny i pokrył się platyną. Podobne wyróżnienia zyskały także dwa kolejne albumy "Wszystko co złe" i "Pierwszy Dzień Po Końcu Świata".

Zaangażowana praca techników Iławskiego Centrum Kultury sprawiła, że widzowie mogli podziwiaćprawdziwe widowisko świetlno-dźwiękowe.

Wydarzenie prowadził:

- Martyn ESM (Martyn Jakubowski), raper z Iławy, który jest także specjalistą psychoterapii uzależnień. Pracuje w schronisku dla osób bezdomnych oraz prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla młodzieży.

Koncerty w amfiteatrze zostały zorganizowane przez Iławskie Centrum Kultury w ramach partnerstwa z BrokenBall Festival przy zaangażowaniu środków budżetu miasta Iławy na realizację inicjatyw obywatelskich.

Pomiędzy koncertami promowaliśmy ankietę skierowaną do młodzieży i młodych dorosłych mieszkańców Iławy, którą przygotowała Fabryka Inicjatyw Obywatelskich, żeby dowiedzieć się, jakie są potrzeby tych grup w sferze organizacji życia kulturalnego i przestrzeni dla kultury. 

W sobotę w sali konferencyjnej ICK odbyły się także warsztaty: "Jak budować zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości? Czym one się od siebie różnią?" w partnerstwie z Broken Ball w ramach projektu "Witaj w Domu" Obywatela MC.
Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ