Dni Iławy 2022

Dwa dni muzycznego świętowania Dni Iławy za nami!

Na sobotniej scenie wystąpili:
- Baranovski,
- Pectus,
- T.Love.
Każda z gwiazd gromadziła tłumy pod sceną. Mieszkańcy oraz przebywający w Iławie goście przybywali na koncerty swoich ulubieńców. Bawili się do dźwięków ich przebojów.

Koncertową część otworzyła Amelia Dubanowska. Ta pochodząca z Biskupca młoda wokalista debiutowała niedawno na festiwalu w Opolu piosenką „Ortygia”. Wykonanymi podczas Dni Iławy utworami oraz pełnym wrażliwości i młodzieńczej delikatności prowadzeniem zyskała przychylność iławskiej publiczności. Zachwyciła też Baranovskiego, który pogratulował jej ze sceny.

Niespodzianką był występ Piotra Wołosza i Katarzyny Zając-Caban, którzy dali przedsmak VII Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, który odbędzie się 16 lipca 2022 r. w iławskim amfiteatrze. Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Życzenia z okazji święta miasta złożyli:
- Dawid Kopaczewski, Burmistrz Miasta Iławy,
- Michał Młotek, Przewodniczący Rady Miejskiej,
- Lidia Miłosz, Dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury.

W przerwach między występami odbywały się drobne konkursy, w których publiczność mogła wygrać koszulki Soundlake Festivalu, który odbędzie się 30 lipca w iławskim amfiteatrze. Nagrody ufundowało Iławskie Centrum Kultury. Gratulujemy zwycięzcom.

W niedzielę spotkaliśmy się w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie.

Na scenie wystąpili:
- Kabaretowa Grupa Biesiadna,
- Piotr Wołosz i Katarzyna Zając-Caban,
- Krystyna Giżowska.

Pogoda płatała figla, ale widzowie nie odpuszczali i nawet pod parasolami oglądali występy, a nawet tańczyli.

Wydarzenie poprowadziły: Helena Jasiukowicz oraz Natalia Taranowska z Iławskiego Centrum Kultury.

Dziękujemy artystom za wspaniałe występy, publiczności za tak liczne przybycie, technikom oraz pracownikom za sprawną i piękną obsługę wydarzenia.

W trakcie dwóch dni koncertowych na terenie parkingu przy basenie funkcjonowała strefa food trucków i animacji dla najmłodszych mieszkańców. Przy amfiteatrze gości zapraszały stoiska lokalnych rękodzielników.

Do zobaczenia za rok.