WARSZTATY TAŃCA

W Osiedlowym Domu Kultury można nauczyć się tańczyć Hip Hop, a także Break Dance. Grupy są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Zajęcia prowadzi iławianin Damian "Vanil" Osiakowski. Początkowo tańca uczył się, oglądając teledyski hip-hopowych zespołów. Chciał jednak rozwijać swoją pasję. Zaczął jeździć na pierwsze zawody, gdzie bardziej doświadczeni uczyli go nowych kroków i technik. Po trzech latach stanął na podium zawodów ogólnopolskich. Występował również na zagranicznych wydarzeniach muzycznych. Chcąc wesprzeć dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, po skończeniu szkoły średniej założył szkółkę tańca pod patronatem Iławskiego Centrum Kultury. Uczył tam różnych form wyrażania emocji tańcem.

Swoim doświadczeniem dzielił się w takich szkołach jak: „Akademia Tańca Krok”, „Czarne Stopy”, „Project Salsa”, „Urban Dance Zone” w Łodzi, Beltane w Sosnowcu. Występował na deskach Teatru Jaracza w Łodzi. W 2003 roku mieszkał i pracował w holenderskim teatralnym cyrku muzycznym „Althoff”. W 2004 występował w niemieckim teatrze buddyjskim „Via Vita” w przestawieniu „Metamorphose”. Zagrał także w filmie reż. Magdaleny Piekorz pt. ”Senność”.