SZTUKA W KINIE

W tym cyklu, na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD widzowie zobaczą retransmisje oper, operetek, baletu oraz koncertów a także spektakli teatralnych ze światowych scen takich jak np. The Metropolitan Opera i National Theatre.

SZTUKA W KINIE to także "Wystawa na Ekranie" czyli prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, widzowie mają możliwość zobaczenia tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. W tym cyklu przenoszone są na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. W ciekawy sposób przedstawione są również fakty z życia największych malarzy świata.

Zapraszamy na wędrówkę po salach galeryjnych i muzealnych, teatralnych, koncertowych i operowych, nie ruszając się z kinowego fotela, wszystkich koneserów sztuki przez wielkie „S”.

 

Najbliższy seans z cyklu SZTUKA W KINIE:

23.05.2022r. (piątek), godz. 19:00

"Między gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa."

W programie muzyka z Harry’ego Pottera, Gwiezdnych Wojen, E.T., Drakuli, Czarownic z Eastwick, Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki, Listy Schindlera i in.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Nwq1opisn1U

Opis:

Między gwiazdy to koncert legendarnej skrzypaczki Anne Sophie-Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Anne Sophie-Mutter i kompozytor przyjaźnią się od lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: „Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, John na nowo zaaranżował specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne Sophie-Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.