SZTUKA W KINIE

W tym cyklu, na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD widzowie zobaczą retransmisje oper, operetek, baletu oraz koncertów a także spektakli teatralnych ze światowych scen takich jak np. The Metropolitan Opera i National Theatre.

SZTUKA W KINIE to także "Wystawa na Ekranie" czyli prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, widzowie mają możliwość zobaczenia tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. W tym cyklu przenoszone są na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. W ciekawy sposób przedstawione są również fakty z życia największych malarzy świata.

Zapraszamy na wędrówkę po salach galeryjnych i muzealnych, teatralnych, koncertowych i operowych, nie ruszając się z kinowego fotela, wszystkich koneserów sztuki przez wielkie „S”.

 

Informacje o najbliższych seansach w cyklu Sztuka w Kinie znajdują się w zakładce REPERTUAR