RETROSPEKCJA WAMA FILM FESTIVAL 2023

RETROSPEKCJA WAMA FILM FESTIVAL 2023

informacje dodatkowe

czas trwania

~200 min

Program:

✅ Filmy Krótkometrażowe - godz. 18:45

👉 MARTWE MAŁŻEŃSTWO /film polski/ 2D,

Reżyseria: Michał Toczek

Prod. Szkoła Filmowa w Łodzi

Czas trwania: 19 minut

Opis:

Słodko-gorzka opowieść o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filipjest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jakozawodowy statysta filmowy, specjalizuje sięw rolach martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolęmartwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia, nawiązuje się między nimirelacja.

Festiwale i nagrody:m.in.: WAMA Film Festival 2022: Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich, 2022: Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy, 2022: Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski)-Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego

👉 MARTWY PUNKT /film polski/ 2D

Reżyseria: Patrycja Polkowska

Prod. Szkoła Filmowa w Łodzi

Czas trwania: 15 minut

Opis:

Na zamkniętym osiedlu dochodzi do wypadku.Robert rusza w pościg za obcym, który uciekłz miejsca zdarzenia. Próbując odkryć prawdę,staje przed moralnym wyborem.

Festiwale i nagrody:WAMA Film Festival 2022: Wyróżnienie Honorowe Konkursu Filmów Krótkich, Nominacja do Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy scenariusz”

👉 KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM /film polski/ 2D

Reżyseria: Maria Ornaf

Prod.Szkoła Filmowa w Łodzi, koprodukcja Lumisenta

Czas trwania: 28 minut

Opis:

Trzynastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwiema rodzinami – biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobiepierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.

Festiwale i nagrody:WAMA Film Festiwal 2022: Nagroda Jury Warmii i Mazur, Nagroda im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy film”, "Najlepsza reżyseria", "Najlepszy montaż”

✅ Film Pełnometrażowy - godz. 20:00

👉 LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA /napisy/ 2D

Reżyseria: PawoChoyningDorji

prod. DangphuDingphu: A 3 Pigs Production, Huanxi Media Group

Czas trwania: 110 minut

110 minut, od lat 13

Opis:

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyznamarzy o karierze piosenkarza i w tym celu zamierza wyjechać do Australii. Zanim jednakbędzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rokrządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiejszkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcymetrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził.Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodychuczniów sprawia, że zaczyna zmieniać zdanieo tym wyjątkowym miejscu.

Festiwale i nagrody: m.in.: Oscary 2022: Najlepszy Film Międzynarodowy (nominacja),

WAMA Film Festival 2022: Grand Prix Konkursu Koprodukcji Filmowych, Nagroda Publiczności

Więcej informacji⤵️⤵️

https://wamafestival.pl/retrospekcja/

 

Serdecznie zapraszamy