Najciekawsze filmy festiwalowe w Iławie

Obejrzyj w Kinie "Pasja" w Iławie najciekawsze filmy festiwalowe. Zapraszamy na

Retrospekcje WAMA Film Festival

RETROSPEKCJE to cykl pokazów filmów zaprezentowanych podczas Konkursu Głównego oraz Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.

Podczas wydarzenia w Iławie można obejrzeć nagrodzone produkcje.

- MARTWE MAŁŻEŃSTWO w reżyserii Michała Toczka (prod. Szkoła Filmowa w Łodzi) (Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich i nagroda finansowa marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, za "piękno i prostotę, która ostatecznie sprowadza się do ważnej egzystencjalnej myśli: czasem trzeba po prostu umrzeć, żeby móc żyć"),

- MARTWY PUNKT w reżyserii Patrycji Polkowskiej (prod. Szkoła Filmowa w Łodzi) (wyróżnienie Honorowe Konkursu Filmów Krótkich za "stworzenie - w oparciu o pojedyncze zdarzenie – całego mikroświata napięć społecznych, w którym nie ma łatwych, gotowych odpowiedzi),

- LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA w reżyserii Pawo Choyning Dorji (prod. Bhutan, Chiny) (zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych)

- KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM w reżyserii Marii Ornaf (prod. Szkoła Filmowa w Łodzi) (Nagroda Jury Warmii i Mazur im. Anny Wasilewskiej)

Termin: 25 września 2023 r.,
godz.: 18:45 - filmy krótko metrażowe:
"MARTWE MAŁŻEŃSTWO", "MARTWY PUNKT", "KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM",
20:00 - film pełnometrażowy:
"LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA",
miejsce: Kino "Pasja" w Iławie,
wstęp na bezpłatne wejściówki, które są do pobrania w kasie kina.