Piknik gier towarzyskich i turniej gry: "Mistrz wiedzy o Iławie"

W niedzielę 26 września zapraszamy na piknik gier towarzyskich oraz turniej w oparciu o innowacyjną grę karcianą: "Mistrz wiedzy o Iławie". Gra powstała z inicjatywy Marcina Fornahla, który wraz z mieszkańcami Iławy stworzył 200 kart z historii Iławy. Premiera gry odbędzie się na pikniku, obowiązują zapisy na turniej. Do wygrania atrakcyjne nagrody ufundowane przez przedsiębiorców, organizacje i instytucje z terenu Iławy.
Inicjatorami przedsięwzięcia są Marcin Fornahl oraz Miłosz Zakrzewski - autorzy projektów, które wygrały w konkursie inicjatyw "Twórz lokalnie". Połączenie pomysłów obydwu panów dało efekt w postaci pikniku oferującego ciekawe i interdyscyplinarne działania.
Podczas spotkania oprócz turnieju gry będzie można wziąć udział w grze fabularnej Rafała Kociędy oraz pobawić się w poszukiwaczy skarbów - pod okiem ekspertów. Ponadto animacje dla dzieci zapewnią Niepubliczne Przedszkole "Zielona Żyrafa" oraz Sklep rowerowy & serwis "Dwa Koła".
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.