Konwersja cyfrowa domów kultury

Iławskie Centrum Kultury realizuje projekt pt.: Cyfromaniaki - cyfryzacja Iławskiego Centrum Kultury, na który pozyskała środki w wysokości 164 700,00 zł (grant obejmuje 100% wydatków).

W ramach projektu zaplanowano zakup:
1) sprzętu do transmisji on-line: kamery, stacja robocza, monitory itd.
2) sprzętu komputerowego: laptopy, smartfony, aparat fotograficzny z obiektywami
3) pętli indukcyjnej do sali kinoteatru
4) oprogramowania m.in. graficzne i do edycji wideo
5) szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników ICK: obsługa transmisji na żywo i oprogramowania do transmisji live, podstawy grafiki komputerowej i obsługi programu graficznego, nagrywanie i postprodukcja filmów oraz obsługa programu do montażu, Influencer Marketing + nowe media,  dostępność cyfrowa, obsługa smartfona przez seniora.

Ponadto w odpowiedzi na oczekiwania naszych odbiorców zaplanowaliśmy w projekcie interdyscyplinarne działania, które zamierzamy realizować cyklicznie oraz w zmiennej formule w zależności od obostrzeń i oczekiwań uczestników: warsztaty dla seniorów z wykorzystaniem aplikacji  cyfrowych, warsztaty fotograficzne kierowane do różnych grupa wiekowych, młodzieżowa telewizja internetowa, live-streaming wydarzeń kulturalnych. Realizację tej oferty na wysokim poziomie umożliwi zakup specjalistycznego sprzętu, oprogramowań oraz szkoleń dla pracowników. Elementy te zostaną maksymalnie wykorzystane podczas realizacji zaplanowanych zadań przez pracowników instytucji oraz publiczność w ramach działań oddolnych. Ponadto pracownicy swoją nowo nabytą wiedzą podzielą się z mieszkańcami Iławy podczas warsztatów tematycznych.