Zagraj w karty o Iławie

W związku z dużym zainteresowaniem grą „Mistrz wiedzy o Iławie” planowany jest jej dodruk. Najnowsze talie trafią do mieszkańców. Ta gra karciana zawiera historyczne aspekty o Iławie i jest ciekawą rozrywką, a także edukacyjną formą spędzania czasu.

„Mistrz wiedzy o Iławie” składa się z 200 kart. Każda z nich opisuje inne wydarzenie związane z historią Iławy. Wygrywa osoba, która pierwsza ułoży chronologicznie 8 kart.

Zagadnienia do gry zostały pozyskane od iławian. W zbieraniu tej wiedzy pośredniczyły iławskie media.

Gra została wyprodukowana w ramach realizacji inicjatywy społecznej zgłoszonej przez mieszkańca Iławy Marcina Fornahla w konkursie „Twórz Lokalnie” rozpisanym przez Iławskie Centrum Kultury. Pierwsza partia 100 egzemplarzy gry została nieodpłatnie przekazana do szkół, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Informacji Turystycznej i mediów. Realizacja tej oraz jeszcze dwóch inicjatyw społecznych została dofinansowana przez Narodowe Centrum Kultury w programie „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne”.

- Gra o Iławie już ma wielu miłośników, zaczyna żyć własnym życiem, ewoluuje, angażuje kolejne osoby. Cieszymy się, widząc, że powstała marka, która przyciąga, którą inne instytucje i osoby indywidualne chcą wspierać, promować. O to właśnie chodziło, o wyzwalanie potencjału, odkrywanie talentów, integrację społeczną – mówi Lidia Miłosz, Dyrektor ICK.

Premiera gry miała miejsce podczas plenerowego spotkania fanów gier towarzyskich, które odbyło się w Parku przy Ślimaku.

Przypomnijmy. 15 osób rywalizowało o tytuł Mistrza. Do wygrania był rower. Pozostałe upominki, które trafiły do zwycięzców przy poszczególnych stołach to: zegarki sportowe, vouchery np. na rejs motorówką czy rodzinną pizzę, opalanie natryskowe w salonie kosmetycznym, a także pendrive’y, książki, kubki oraz pamiątkowe medale i puchary.

- Cieszę się, że przy udziale ICK stworzyliśmy fajne wydarzenie oraz interesującą grę o Iławie – mówi M. Fornahal. -  Trwają przygotowania do rozegrania turniejów: Królewskie Rozdanie z Burmistrzem Iławy oraz Przewodniczącym Rady, oraz Mistrz Wiedzy o Iławie pomiędzy Iławskimi szkołami.

Więcej informacji o tym wydarzeniu dostępne jest TUTAJ

Pisaliśmy także o pozostałych inicjatywach. MURAL i ORKIESTRA