Premiera spektaklu "Jestem"

Do refleksji nad własnym życiem nakłonili aktorzy spektaklu "Jestem", który premierowo został zagrany na deskach Kinoteatru "Pasja" w Iławie.
Sztuka w reżyserii Piotra Weintza, poruszyła serca widzów.

Ogromne gratulacje dla aktorów i reżysera, za autorski scenariusz, w którym przedstawili osobiste spostrzeżenia na temat swojego życia oraz otaczającego ich świata. Spektakl wywołał dużo emocji, dzięki którym widzowie na pewno znaleźli odpowiedzi na pytania, jakie padły na scenie „kim jesteś, co potrzebujesz, czego pragniesz, a także jacy są ludzie, którzy towarzyszą Ci na Twojej drodze życiowej”.

- Jestem pełna podziwu dla odwagi artystów. Pozostali przy sobie, przy tym kim są. Zdecydowali się oddać trochę swojej prywatności, by powiedzieć światu o bardzo ważnych sprawach egzystencjalnych. To jest trudne w codziennym funkcjonowaniu. Wielu ludzi wybiera ukryć się za czymś, za kimś; zasłonić się, zostać zakładnikiem lęku przed oceną, żeby w dialogu ze światem nie odkryło się coś niechcianego, bolesnego - mówi Lidia Miłosz, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury. - Z jaką refleksją zostaję? Hmmm… myślę, że wielu schematów trzeba się oduczyć, wielu myślom, które już nie służą podziękować, by iść dalej.  Nie ma złych i dobrych uczuć. Wszystkie są ważne. Jestem wdzięczna Piotrowi Weintzowi, że stworzył atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, by to wszystko mogło się wydarzyć.

Dziękujemy pani burmistrz Dorocie Kamińskiej za obecność, wsparcie i miłe słowa skierowane do artystów.

Na scenie wystąpili:
- Adrianna Bukowska,
- Piotr Jarzembek,
- Julia Rutkowska,
- Monika Nowak,
- Urszula Białozor-Fiećko,
- Marcin Zając,
- Wioletta Żołądkiewicz.

Piotr Jarzembek specjalnie na potrzeby spektaklu skomponował utwór muzyczny, który wybrzmiał na scenie.