WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

sci-fi/komedia/akcja

WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ

informacje dodatkowe

sci-fi/komedia/akcja

napisy 2D

czas trwania

149 min.

Borykająca się z trudami codzienności kobieta w średnim wieku zostaje wciągnięta w szaloną przygodę, w której sama może uratować świat.

Film miał premiere rok temu jednak robi się o nim głośno przez fakt, że wygrywa wiele prestiżowych nagród a do Oscara jest nominowany w aż 11-stu kategoriach, w tym za najlepszy film, scenarusz oryginalny, reżyseria, montaż, kostiumy, muzyka oraz najlepsza piosenka. Film może się poszczycić również niesamowitą obsadą. Główną role zagrała Michelle Yeoh, która jest świetna w tym filmie, w role jej męża wcielił się Ke Huy Quan, który po 20-stu latach braku aktywności zawodowej powrócił na ekrany w mistrzowskim stylu zdobywając wiele nagród za ową role. Świetne też są obie aktorki drugoplanowe Jamie Lee Curtis oraz Stephani Hsu. Wszyscy wymienieni aktorzy są nominowani do Oscara za swoje role. Film łączy ze sobą wiele gatunków od dramatu do komedii jednak przy tym jest niezwykle mądrą historią o codziennych problemach.

Film stworzony przez dwóch niesamowitych reżyserów, Dan Kwan oraz Daniel Sheinert, bo o nich właśnie mowa są nazywani w Hollywood "Danielsowie" (oboje mają na imie Daniel). Zaczynali jako twórcy ciepło przyjętych i pomysłowych teledysków do piosenek takich jak m.in. "Turn Down For What" oraz "Rize of the Fenix". W pełnym metrażu zadebiutowali poprzez film "Człowiek scyzoryk" czyli film o rozbitku, który zaprzyjaźnia się z nieboszczykiem wyrzuconym przez fale na ten sam brzeg.

Film ostatecznie zdobył aż siedem oscarów w kategoriach: najlepszy montaż, aktorka drugoplanowa, aktor drugoplanowy, aktorka pierwszoplanowa, scenariusz oryginalny, reżyseria, oraz za najlepszy film roku!

ZWIASTUN

29.03 (Środa)

19:30